Pilotinfo

Další změny pro zimní sezónu 2012/2013 u ČSA

Přidáno: 01. Září 2012Autor:

Zimní sezóna 2012/13 bude pro České aerolinie ve znamení optimalizace sezónních výkyvů, zlepšování produktů na jednotlivých linkách a pokračování nastavené strategie transferového mostu mezi východem a západem. V nadcházející zimní sezóně tak České aerolinie nabídnou svým cestujícím stejný počet maximálních týdenních frekvencí jako v aktuální letní – celkem 418 zpátečních letů. Zdokonalený produkt s více spoji společnost připravila např. na linkách do Budapešti, Bruselu, Düsseldorfu, Kodaně, Milána nebo Varšavy. Více frekvencí České aerolinie plánují také na některých linkách do Ruské federace nebo do Tel Avivu. Spolu s partnery budou České aerolinie v nadcházející zimní sezóně operovat spojení do 68 destinací v 47 zemích.

V celkovém počtu týdenních frekvencí naváže zimní letový řád Českých aerolinií 2012/2013 na stávající letní sezónu V maximálním týdnu bude společnost vypravovat vlastními letadly stejný počet zpátečních frekvencí: 418.  „Na začátku letošního roku jsme v další fázi proměny dopravní sítě společnosti realizovali několik zásadních změn – od meziročního snížení sedačkové kapacity o třetinu přes otevření nových destinací a zároveň ukončení provozu některých linek až po převedení operování vybraných linek na codesharovou bázi. Tyto změny se ve druhém kvartálu letošního roku pozitivně projevily nejen v dalším nárůstu podílu lokálních cestujících, ale také ve výnosech z pravidelné přepravy na pasažéry, sedačku i let,“ řekl Philippe Moreels, předseda představenstva a prezident Českých aerolinií a dodal: „V nadcházející zimní sezóně proto budeme optimalizovat jednotlivé změny, zmenšovat sezónnost dopravní sítě a vylepšovat produkt pro cestující.“

Více spojů do Bruselu, Düsseldorfu a Milána, ale také do Východní Evropy
Zdokonalený produkt nabídnou České aerolinie v nadcházející zimní sezóně také na pravidelných linkách do několika západoevropských i středoevropských destinací. Do Düsseldorfu společnost zdvojnásobí počet denních frekvencí, když stávající dva denní lety doplní o polední a takzvanou nocující frekvenci. Cestující do Bruselu si nově budou moci vybírat až ze čtyř denních frekvencí. České aerolinie na této lince přidají druhou ranní frekvenci a vylepší jak lokální spojení pro obchodní cestující, tak pro transferové pasažéry, kteří z Bruselu pokračují na linkách společnosti do východní Evropy. O polední spoj se rozšíří nabídka také na lince do Milána, na které budou České aerolinie nově operovat tři frekvence denně. Na celkem pět denních spojení bude navýšena četnost letů mezi Prahou a Budapeští. „Pro cestující z maďarské metropole se tak ještě zlepší komfortní napojení na většinu linek Českých aerolinií do východní Evropy nebo do Tel Avivu či Abú Dhabi. Nabídka tohoto druhu spojení v Budapešti stále chybí nebo je nedostatečná,“ vysvětluje Jiří Marek, člen představenstva a viceprezident Českých aerolinií pro Obchod a marketing. Po třech týdenních frekvencích přidají České aerolinie také na linkách do Kodaně nebo Varšavy.

Obnovení pravidelného spojení do Berlína a Stuttgartu
České aerolinie také obnoví po společnosti Job Air pravidelné spojení z Prahy do Berlína a Stuttgartu. Do obou destinací nabídnou dvě frekvence denně – ranní a večerní. „Díky plánovaným změnám ve flotile a znovuzavedení modelu ATR72 se nám podařilo najít dostatečnou kapacitu
a nový model operování do obou destinací. Spojení Prahy s Berlínem a Stuttgartem tak bude pokračovat,“ doplňuje Philippe Moreels. Obnovení operování do Berlína a Stuttgartu bude zahájeno již ke konci probíhající letní sezóny, a to od 3. září 2012.

Plánované nové frekvence do východní Evropy, více spojů do Tel Avivu
České aerolinie plánují rozšířit i obchodní nabídku také v Ruské federaci. Ve spolupráci s partnery společnost připravuje posílení pravidelných linek do Jekatěrinburgu, Nižního Novgorodu, Petrohradu a Ufy – u každé destinace po jedné týdenní frekvenci. Novinkou v letovém řádu společnosti bude také codeshare spolupráce s Tatarstan Air na nové přímé lince mezi Prahou a ruským Permem. České aerolinie v uplynulých týdnech otevřely vlastní obchodní zastoupení v Minsku a Ufě, další dvě prodejní a reprezentační kanceláře společnosti v kazašském Almaty a uzbeckém Taškentu zahájí svoji činnost v průběhu srpna. České aerolinie tím chtějí posílit obchodní činnost v regionu východní Evropy a Střední Asie a nabídnout tamním partnerům a klientům komplexnější a na míru šité produkty.

O čtyři nové dopolední lety České aerolinie plánují posílit také pravidelnou linku do Tel Avivu. Se stávajícím spojením by společnost měla operovat v zimní sezóně 11 týdenních frekvencí. Ve spolupráci s Etihad Airways České aerolinie připravují také rozšíření letového řádu o další dálkové destinace s přestupem v Abú Dhabi.

Další novinkou nadcházející zimní sezóny je změna modelu u Taškentu a Ženevy, které budou nově operovány celoročně. Naopak, vysokou sezónnost vykazující lety do Baku a Lvova nebudou v zimní sezóně vypravovány, obě destinace by – se spolu s tradičními Benátkami – měly znovu objevit v nabídce letní sezóny v příštím roce.

Nové produktové třídy a mobilní web
Celkovou nabídku Českých aerolinií pro zimní sezónu 2012/2013 doplňují produktové a technologické novinky – nové tarifní a produktové třídy a  pro uživatele chytrých telefonů pak mobilní web a vlastní mobilní aplikace. Obě služby již České aerolinie v uplynulých týdnech ověřovaly v testovacím provozu.

Nové tarifní a produktové třídy Českých aerolinií nesou jména: Promo, Standard, Plus, Flexi a Business. První čtyři spadají do cestovní třídy Economy. Každá produktová třída reprezentuje příslušnou cenovou úroveň letenky a garantuje balíček tomu odpovídajících a jasně definovaných služeb, jako například různé váhové limity zavazadel, možnosti změny rezervací, rozdílnou výši připsaných mílí do věrnostního programu OK Plus a další služby. “České aerolinie již dlouhou dobu používaly nevyhovující model tarifních a produktových tříd, z nichž de facto pouze dvě až tři byly aktivně nabízené cestujícím. To mělo za následek omezenou nabídku různých cenových úrovní letenek, jež se vzájemně od sebe skokově lišily,” vysvětluje důvody zavedení nového produktu Jiří Marek. V této souvislosti České aerolinie zásadně přepracovaly design a logiku rezervačního systému na vlastním webu, který již zobrazuje plnou nabídku všech cenových úrovní letenek na zadaný let. Nový rezervační systém je intuitivnější, přehlednější a rychlejší. Jednotlivé produktové třídy budou postupně rozšiřovány o další služby, zejména v souvislosti s plánovaným upgradem a sjednocením airline systémů společnosti na platformu Amadeus Altéa, které proběhnou ve dvou fázích letos v prosinci a v březnu příštího roku.

Mezi nejnovější inovace, které České aerolinie v těchto dnech spouští do ostrého provozu patří mobilní web a vlastní mobilní aplikace pro uživatele chytrých telefonů. Mobilní web Českých aerolinií je funkční pro všechny stávající typy operačních systémů. Umožňuje uživatelům pohodlně a rychle zakoupit letenku, zkontrolovat přílety a odlety nebo již existující rezervaci. Mobilní web je k dispozici v pěti jazycích – v češtině, angličtině, ruštině, němčině a francouzštině. České aerolinie také vyvinuly vlastní aplikaci pro telefony s operačním systémem Android, jež je k dispozici ke stažení v Android Marketu. Společnost také aktuálně pracuje na vývoji vlastní, nativní aplikace pro operační systém iOS (Apple), která by měla být k dispozici uživatelům do konce letošního roku.

Tematicky související články

Leave a Reply